Email Adresiniz :
Şifreniz :
Yeni ÜyelikYeni Üyelik Şifremi unuttumŞifremi Unuttum?
müşteri paneli
müşteri paneli
Anasayfa
canlı destek, destek, 7/24 destek
alt yapi

HiperTasarim İnternet ve Bilişim Hizmetleri hizmet sunduğu Hosting servislerinin tamamında RAID teknolojisini kullanarak hem performans hem de fiziksel güvenlik sağlamakta ve gereken performans taleplerinde bu yapı sayesinde yeni cihazları hiçbir hizmeti durdurmadan yükseltebilecektir.

HiperTasarim İnternet ve Bilişim Hizmetleri sunucuları, Fransa / OVH Datacenter bünyesinde özel olarak düzenlenmiş alandan servis sunmaktadır.

 
NETWORK BAGLANTISI
 
Altyapimiz bagimsiz 2 ayri fiberoptik kanal uzerinden Metro Ethernet omurgasina baglıdır. Altyapımız toplam 1 Gbit Port kapasitesine sahip olup, 1 gbit olan aktif hat kullanimi musteri ihtiyaclarina gore arttırılabilir.
ENERJİ
 
Datacenterimizin en onemli yatırımlarindan biri olan enerji altyapımız; 400 KWA mustakil trafo ile beslenen elektrik sistemimiz, 100 KvA kesintisiz guç kaynagi (UPS) ile anlik elektrik kesinti ve enerji dalgalanmalarina karşi korunmaktadir. Sebekede olusabilecek elektrik kesintileri, 150 KvA kapasiteli jenerator ile 7/24 önlenmektedir..
SUNUCULAR
 
HP ve DELL markalara agırlıklı olmak uzere datacenterımızdaki donanimlar en iyi performansı saglayacak şekilde seçilmektedir. Donanımsal arızalar müşterilerimizin sahip olduklari teknik destek paketlerinde belirtilen sure içerisinde giderilir.
GÜVENLİK DUVARI
 
Network altyapımız; gelen saldırıları (DOS, DDOS, BOTNET gibi.) engellemek için Google, Msn, Yahoo gibi sektorde lider firmalarin kullandıgı CiTRiX - NETSCALER cihazlari ile korunmaktadir. Web optimizasyon, Caching, Loadbalancing gibi hizmetlerde opsiyonel olarak sunulmaktadir.
SOĞUTMA
 
Datacenterımız 350.000 BTU kapasitesine sahip iklimsel sogutma sistemi ile sogutulmaktadır. Datacenterımızdaki sicaklik oranlari 7/24 yetkili personel tarafindan 8 farklı noktadan alınan verilerle izlenmekte ve gerekli seviyede tutulmaktadir.
YANGIN ÖNLEYİCİ SİSTEM
 
Datacenterimizda belirlenmis olan noktalardaki kıvılcım ve dumana karsi duyarlı yangın sensörleri aracılıgı ile yangına karşi gerekli önlemler alinmaktadir.
para iade güvenli alışveris 7/24 hizmet